شیرین وبفا

azaronline
خانه / آموزش نصب سی ام اس / اموزش ثبت دامنه ی رایگان با پنل جدید

اموزش ثبت دامنه ی رایگان با پنل جدید

اموزش ثبت دامنه ی رایگان با پنل جدید

با توجه به درخواست های مکرر کاربران سایت جهت ثبت دامنه ی رایگان و طریقه ی ثبت نام ان که با توجه به این که کلا  ثبت دامنه ی رایگان به صورت دیگر تغییر یافته و با پنل جدید ارائه شده است، کاربران نمی توانند در ان عضو و دامنه ی دلخواه خود را ثبت کنند.حال ما در این اموزش به صورت تصویری و مبتدی به شما طریقه ی ثبت نام در سایت مورد نظر و ثبت بی نهایت دامنه را یاد خواهیم داد.جهت دیدن نوشته به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید.

.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.png آموزش :

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.png ابتدا به سایت freenom مراجعه کنید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngمطابق تصویر زیر با برین مووس به سمت چپ روی Register کلیک کنید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngحال در صفحه ی امده نام دامین مورد نظر را بنویسید و پسوند دامنه ی  خود را مطابق تصویر زیر جستجو کنید. ( روی ایکون جستجو کلیک کنید. )

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.png حالا وارد بخش ثبت دامنه می شویم که من به صورت تکی اموزش می دهم.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngبخش Use your new domain :

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngدر اینجا دو راه داریم که یکی فروارد کردن دامنه و دیگری استفاده از Dns جهت ست کردن.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.pngراه اول – استفاده از فروارد :

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngمطابق شکل نام دامنه را در محل نمایش داده در تصویر بنویسید تا دامین جدید روی اون دامنه ی قبلی فروارد شود و با این ادرس جدید هم باز شود.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.png راه دوم – استفاده از Dns :

مطابق تصویر زیر اگر شما میخواهید دامین جدید داشته باشید و روی هاست یا وبلاگ ست کنید می توانید از این گزینه هم استفاده کنید.و به تب Your own DNS کلیک کنید. و dns ها رو مطابق شکل بنویسید. ( هر هاستینگ و وبلاگ دهی dns مخصوص به خود را دارد. )

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngحالا مدت زمان دامنه را از شما میخواهد که معمولا روی 12 ماه تنظیم می کنند. مطابق تصویر زیر :

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.png حالا از شما به عنوان سوال امنیتی می پرسد که فلان ایکون ماله کدام یک از اشکال زیر هست. که در اینجا از من پرسید که ایکون تگ کدام یک از ایکون های زیر می باشد. که با انتخاب کنار ان به رنگ ابی در می اید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.png حالا مطابق تصویر زیر روی  Rigister A Free domain NOW کلیک کنید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngحالا در صفحه ی امده از شما میخواهد تا یک ایمیل بنویسید. ( ایمیل معتبر خودتان را بنویسید. )

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.png با کلیک بر روی Next ( در عکس بالایی ) کادر های دیگر نشان داده می شود . مطابق تصویر زیر :

نام کاربری و رمز دهید.و روی REFISTER کلیک کنید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.png بعد از کلیک برروی Register مطابق تصیور زیر به شما یک ایمیل می فرستد. که ایمیل حاوی یک کد فعال سازی هست که با کلیک برروی لینک ( در تصویر مشخص کرده ام ) صفحه ای می اید که کد را باید به ان دهید.

2.

3.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.png حالا کار تمام شد و اکانت شما فعال و می توانید به بخش ناحیه ی کاربری خود بروید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.pngحالا به بخش ناحیه ی کاربری خود بروید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.png بخش Domains را انتخاب کنید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.pngمطابق عکس بالا که دو بخش را نشان داده ام. یکی دامنه های شما را نشان می دهد و دیگر ( Register a new domain ) که می توانید دامنه ی جدیدی و زیادی را بسازید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.png برای ساخت دامنه ی جدید مطابق تصویر زیر نام دامنه و پسوندهایی رایگان را انتخاب و روی چک ابلیتی که در پایین هست کلیک کنید تا سیستم بررسی کند که دامنه ازاد هست یا خیر .

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngالبته فقط برای دامنه های رایگان شما می توانید درخواست ساخت دامنه بدهید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngحالا من اینجا دامنه ی gq را انتخاب و مدت زمان ان را انتخاب می کنیم.و روی Order Now کلیک می کنیم.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngحالا در صفحه بعد رو Continue کلیک کنید و در صفحه ی بعد تیک agree را بزنید و روی Complete Order کلیک کنید. تا دامنه مورد نظر ثبت شود.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.png حالا دامنه ثبت شده خود را در بخش پنل دامنه تون خواهید دید. مطابق تصویر زیر :

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngحالا برای تغییر در dns یا فروارد کردن ان دامنه روی Manage domain کلیک کنید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngدر بخش تب ها , مطابق تصویر بالا به محل نشان داده شده در تصویر مراجعه کنید و تغییرات خود را اعمال کنید.

.

.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/check.pngمنبع : شیرین وبفا

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2015/01/star.pngدر صورت کپی بردار نام سایت و لینک به نوشته فراموزش نشود.

Print Friendly
Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInDigg this