روشن شدن خود به خود سیستم در ویندوز 10

auto turn on problem on windows 10

بعد از نصب ویندوز 10 ( آپدیت جدید ) برای بعضی کاربران گاهی اوقات این مشکل پیش می آید که بعد از خاموش کردن سیستم ، سیستم به صورت اتوماتیک شروع به روشن شدن و بالا آمدن ویندوز می کند ، در برخی موارد اکثرا فکر می کنند که ممکن از مشکل از سخت افزاری سیستم باشد ، در حالی که این طور نیست ، ما در این پست یک آموزش کوتاه و تصویری در مورد فیکس کردن این مشکل به شما آموزش می دهیم ، هم اکنون شما می توانید جهت دیدن این اموزش از سایت شیرین وبفا به ادامه ی نوشته مراجعه نمایید.

آموزش :

خب اول از همه بگم قبل از این کارا مطمعن شوید که کابل های داخل سیستم به درستی وصل شده باشند و شل نباشند مخصوصا کابل های SATA و فیش های پاور.

حالا از بهش استارت ویندوز به بخش settings ( که ایکون چرخ دنده دارد ) بروید.

سپس به بخش System رفته ، سپس از کنار تب ها ، Power and Sleep را انتخاب کنید.

سپس از بخش سمت چپ ، روی Additional power settings کلیک کنید.

در پنجره ی باز شده مطابق تصویر زیر در هر لاینی که change plan settings بود ، به ترتیب کلیک کنید ، مثلا برای سیستم من اینطوری بود که روی هر سه تا انجام دادم :

بعد از کلیک روی change plan setttings در صفحه ی جدید change advanced power setttings کلیک کنید مطابق شکل زیر :

در پنجره ی جدید روی +sleep کلیک سپس روی +Allow wake timers کلیک کنید ، به احتمال زیاد روی Enable می باشد ، که با انتخاب Disable و apply و  ok کردن در هر سه لاین گفته شده در بالا  ، مشکل روشن شدن خودکار سیستم درست می شود ( اگر مشکل سخت افزاری نداشته باشید. )

در صورت وجود هر گونه مشکل کامنت بگذارید.موفق باشید

شیرین وبفا

Print Friendly, PDF & Email
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

  1. علی :
    05 می 18

    آقا خیلی مفید بود واقعا ممنون

*

code