از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)

آموزش بازی پوکمون گو


دسته بندی :اموزش,موبایل
تاریخ : 28 سپتامبر 2016
4,108
0 نظر

pokemon

پوکمون ها در همه جا دیده می شوند، از بچه های کوچک تا افراد مسن همه در خیابان ها به دنبال پوکمون می گردند. این بدین معنی است که کمپانی نیتندو توانسته به طرز شگفت انگیزی رقبای خود را کنار بزند و همچون گذشته، نام خود و بازی اش را در سراسر جهان بدرخشاند. پس از آشنایی اولیه و نحوه ی دانلود و نصب بازی پوکمون گو در مطالب قبلی، وقت آن رسیده که به آموزش اصلی بازی بپردازیم. در ادامه بصورت کامل، محیط و آیتم های Pokémon Go را به شما معرفی خواهیم کرد و همچنین نکات و ترفندهایی که نیاز است برای شروع بازی بدانید را شرح خواهیم داد.

.

پوکمون ها در همه جا دیده می شوند، از بچه های کوچک تا افراد مسن همه در خیابان ها به دنبال پوکمون می گردند. این بدین معنی است که کمپانی نیتندو توانسته به طرز شگفت انگیزی رقبای خود را کنار بزند و همچون گذشته، نام خود و بازی اش را در سراسر جهان بدرخشاند. پس از آشنایی اولیه و نحوه ی دانلود و نصب بازی پوکمون گو در مطالب قبلی، وقت آن رسیده که به آموزش اصلی بازی بپردازیم. در ادامه بصورت کامل، محیط و آیتم های Pokémon Go را به شما معرفی خواهیم کرد و همچنین نکات و ترفندهایی که نیاز است برای شروع بازی بدانید را شرح خواهیم داد.

 در اینجا به شرح مختصر و مفید نام ها و اصطلاحاتی که در سراسر بازی با آنها برخورد خواهید کرد، می پردازیم :

پوک استاپ ها Pokéstops – اینها نقاطی در نقشه هستند که با علامت مستطیل آبی رنگ نمایش داده می شوند و پس از مراجعه به این مکان ها قادر خواهید بود آیتم های گوناگونی را بر اساس شانس خود جایزه بگیرید. برای کسب دوباره ی آیتم از این نقاط نیاز است که به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید.

پوک بال ها Pokéballs – این توپ ها برای شکار کردن پوکمون ها و همچنین ساختن تیم استفاده خواهند شد. بنابراین در هنگام گرفتن یک پوکمون باید دقت کرده و سعی کنید پوک بال های بیشتری را هدر ندهید.

ماژول های تحریک کننده Incense و فریب دهنده Lure – شما می توانید از این آیتم ها برای جذب بیشتر پوکمون ها به اطراف خود، بهره ببرید. در ابتدا، این ها برای ساختن یک تیم بزرگ بسیار حیاتی هستند که بعداً قادر خواهید بود از آنها در جنگ ها یا معامله های خود استفاده کنید.

باشگاه ها Gyms – از لول ۵ به بالا در دسترس خواهند بود و تمام بازی نیز درباره ی همین ها است. باشگاه ها در نقاط موردعلاقه و نشانه گذاری شده بنا شده اند و مکان هایی هستند که در آن تیم ها و بازیکنان به نبرد با یکدیگر می پردازند و برای قوی تر کردن تیم خود و در نتیجه به دست آوردن منافع شخصی، تلاش می کنند.

انجمن ها Factions – اینها تیم هایی هستند که پس از رسیدن به لول ۵ قادر به درخواست عضویت در آنها می باشید. انجمن ها، تعیین کننده ی رنگ باشگاه ها می باشند و شما بعد از اینکه به لول ۵ رسیدید می توانید یکی از این انجمن ها را با توجه به رنگ دلخواه خود (آبی، قرمز و زرد) انتخاب کنید.

معجون Potions ، معجون فوق العاده Super Potions و نجات دهنده Revives – بعد از یک نبرد دشوار، نیاز به استفاده از این آیتم ها خواهید داشت تا پوکمون شما ریکاوری شده و برای جنگ بعدی آماده شود.

آب نبات Candy و انرژی زا Stardust – این ها پوکمون شما را قوی تر و تکامل یافته تر خواهند کرد و مخصوصاً برای گرفتن باشگاه های بیشتر، حیاتی خواهند بود.

تخم های شانس Lucky Eggs – این تخم های شانس می توانند میزان XP کسب شده توسط شما را به مدت ۳۰ دقیقه دو برابر کنند.

تخم پوکمون ها Poké Eggs – شما قادر خواهید بود این تخم ها را با قرار دادن در ماشین جوجه کشی (Incubator) و طی کردن مسافت تعیین شده، پرورش داده و یک پوکمون جدید را متولد کرده و به تیم خود اضافه کنید.

تمشک Razz Berry – این تمشک ها از لول ۸ به بعد باز خواهند شد و با استفاده از آنها قادر خواهید بود پوکمون های وحشی را راحت تر شکار کنید.

رد پا Footprint – این علامت ها در منوی Nearby نمایش داده می شوند و شما را به سمت پوکمون ها هدایت می کنند. علامت سه رد پا به این معنی می باشد که پوکمون از شما دورتر است. اما هیچ علامتی وجود ندارد که نشان دهد پوکمون خیلی به شما نزدیک است.

خُب، اکنون شما آماده ی بازی و سرعت گرفتن هستند. بعد از این نکاتی را شرح خواهیم داد که هر چه بهتر شما را در بازی پوکمون گو به پیش می برند …

.

1. خاموش کردن حالت واقعیت افزوده (AR)

بدون شک همین حالت واقعیت افزوده یا AR است که توانسته سبک طراحی Pokémon Go را منحصر به فرد کند اما از آنجایی که هنوز در نسخه های ابتدایی بازی هستیم این قابلیت با ایرادات زیادی رو به رو است. مهمترین این مشکلات، مصرف بسیار بالای باتری و همچنین سخت افزار دستگاه می باشد که گاهاً باعث هنگ کردن یا کرش کردن بازی خواهد شد. بنابراین طبق گفته ی اکثر بازیکنان، بهتر است این ویژگی را خاموش کنید و راحت تر به بازی بپردازید.

 خوشبختانه خود توسعه دهندگان، امکان غیرفعال کردن این حالت را در بازی گنجانده اند. برای این کار کافیست وقتیکه یک پوکمون را بر روی صفحه مشاهده کردید، بر روی دکمه ی AR در گوشه ی سمت بالا راست صفحه ضربه بزنید. علاوه بر این، خاموش کردن حالت واقعیت افزوده باعث می شود که پوکمون در مرکز صفحه قرار گرفته و در نتیجه پرتاب پوک بال و شکار کردن او بسیار راحت تر شود.

2.همه ی پوکمون ها را بگیرید

این یکی دیگر از نکته های ساده می باشد اما برای کسانی که آن را رعایت کنند بسیار ارزشمند خواهد بود. همانطور که نگاه کردن به لیست پوکمون های بازی وسوسه برانگیز است باید سعی کنید تمامی نوع های پوکمون را شکار کنید. این بدین علت است که می توانید به سرعت آنها را به سراغ پرفسور فرستاده و آب نبات های خاص مربوط به آن پوکمون را دریافت کنید. چرا این کار مهم است؟ به این خاطر که آب نبات ها و انرژی ها هستند که باعث تکامل پوکمون های شما خواهند شد.

 برای مثال اگر تعداد زیادی پوکمون از نوع Pidgeys بگیرید، باید به سرعت بررسی کنید که کدام یک از آنها قوی تر از بقیه بوده و از CP و HP بالاتری برخوردار است. بعد از اینکه پوکمون موردنظر را پیدا کردید نیاز است که آن را نزد خود نگه دارید. سپس اولین Pidgey موردنظر را انتخاب کرده و در منوی پایین صفحه، بر روی گزینه ی Transfer ضربه بزنید.

پس از آن باید فرآیند انتقال را تایید کنید و سپس پرفسور یک آب نبات Pidgey برایتان آماده می کند. بعد از اینکه ۱۲ عدد از آن را به دست آوردید، قادر خواهید بود تا Pidgey باقیمانده را به Pidgeotto ارتقاء دهید. پس از آن دوباره می توانید این مراحل را تکرار کرده و با تبدیل Pidgeotto ها به Pidgeot ، مسیر تکامل این پوکمون را طی کنید.

هر نوع پوکمون برای ارتقاء نیاز به مقدار مشخصی آب نبات دارد و نیاز است که پیش از شروع فرآیند تکامل از آن مطلع شده و به همان مقدار پوکمون هایی که قدرت کمتری دارند را به پرفسور انتقال دهید.

3. احساس خوش شانسی می کنید؟ تخم های شانسی را با دقت جمع آوری کنید!

اگر بازی احساس سخاوتمندی کند ممکن است شما را در موقعیت به دست آوردن یک تخم مرغ شانسی Lucky Egg قرار دهد. حتماً می پرسید که این دیگر چیست؟ خُب، با اینکه ما اولین تخم شانس خود را با استفاده در بدترین زمان ممکن، هدر دادیم، اما بالاخره پاسخ اصلی این سوال را یافتیم.

در واقع، یک Lucky Egg می تواند میزان XP که در ۳۰ دقیقه ی آینده کسب می کنید را دو برابر کند. وقتیکه به لول ۸ می رسید باید شروع به جمع آوری تعدادی از آنها کنید. لازم به ذکر است این تخم های شانس قابل خریداری از طریق فروشگاه بازی هم هستند.

 خُب، از آنجایی که این تخم ها فقط برای نیم ساعت کار می کنند بدون شک شما نیز قصد دارید زمانی از آنها استفاده کنید که مطمئن باشید بیشترین مقدار XP ممکن را کسب خواهید کرد. در نتیجه برای این کار، پیش از روشن کردن تایمر Lucky Egg خود مطمئن شوید که یک کوله از پوکمون های تکامل یافته، مقدار زیادی انرژی زا (Stardust)، یک تحریک کننده (Incense) یا فریب دهنده (Lure) و همچنین مقدار کافی پوک بال (Pokéballs) به همراه دارید. و مهمترین نکته اینکه مطمئن باشید در نزدیکی یک ایستگاه (Pokéstop) و باشگاه (Gym) هستید.

شما همچنین ممکن است قصد داشته باشید تمام پوکمون هایی که بر سر راه تان قرار می گیرد را با استفاده از یک ماژول فریب دهنده (Lura Module) به خود نزدیک کرده و به یک دفعه شکار کنید تا با توجه به فعال بودن Lucky Egg ، مقدار قابل توجهی XP کسب کنید.

 پس از اینکه Lure Module آغاز به کار کرد و تمام پوکمون های خود را تکامل دادید، به نزدیکترین باشگاه رفته و با دزدی باشگاه هایی که به رنگ قرمز هستند و دشمنان قسم خورده ی شما می باشند، میزان XP خود را بالا ببرید.

اگر هم باشگاه به رنگ قرمز نبوده و متعلق به تیم شما بود می توانید با تکرار چندین حمله، اعتبار آن را افزایش دهید. همچنین مطمئن شوید که از انرژی زا های اضافه برای افزایش سطح و قدرت پوکمون خود، استفاده کنید. این ها همه مواردی بودند که میتوانند میزان XP را به بالاترین حد ممکن رسانده و در نتیجه با دو برابر شدن آن توسط Lucky Egg ، به مقدار قابل توجهی تبدیل شوند.

4.راهنمای Nearby خود را بشناسید

موارد گیج کننده ای درباره منوی Nearby و اینکه چگونه کار می کند، وجود دارد. ممکن است متوجه متر کوچکی که در گوشه ی سمت راست پایین صفحه وجود دارد، شده باشید و وقتیکه روی آن ضربه می زنید، لیستی از پوکمون های نزدیک به خود را مشاهده خواهید کرد. وقتیکه در اوایل بازی هستید، این لیست بصورت عمده سایه ها را شامل می شود زیرا که هنوز با انواع مختلف پوکمون ها رو به رو نشده اید. اما هرچه که در بازی پیش بروید و پوکمون های جدیدتری را شکار کنید، این لیست کامل تر شده و می تواند دقیقاً به شما بگوید که چه پوکمونی در نزدیکی شما حضور دارد.

فاصله ی پوکمون با شما، توسط علامت رد پایی که در زیر تصاویر وجود دارد نمایش داده می شود. بنابراین باید در هنگام راه رفتن، حواستان به رد پاهای موجود و در نتیجه نزدیکی خود با پوکمون باشد. متاسفانه بسیاری از بازیکنان از این بخش غافل هستند و با سر در گمی به دنبال پوکمون می گردند.

.

5.گردش با یک همراه

اگرچه Pokémon Go می تواند بصورت انفرادی بسیار لذت بخش باشد اما اگر می خواهید به سرعت رتبه ی خود را بالا ببرید، پیشنهاد می کنیم که با چند بازیکن دیگر همراه شده و بصورت گروهی به بازی بپردازید. وقتیکه در بازی به لول ۵ رسیدید، پوکمون گو به شما اجازه می دهد تا از میان تیم های آبی، زرد و قرمز یکی را انتخاب کنید. تیمی که بر می گزینید اساس نبردهای باشگاهی خواهد بود. باشگاه ها در نقشه با دایره ی نقطه ای حول خود، نمایش داده می شوند و هربار که یک باشگاه را تسخیر کنید، می توانید مدعی آن برای تیم خود شوید.

http://shwebfa.ir/wp-content/uploads/2016/09/How-to-play-Pok%C3%A9mon-Go-6.jpg

حال اگر با بازیکنی دیگر ولی در تیم مخالف همراه باشید و یک باشگاه پیدا کنید، یک ترفند خیلی جالب وجود خواهد داشت که باعث افزایش XP هر دو طرف خواهد شد. کافیست ابتدا باشگاه را به تسخیر خود در آورده و سپس آن را به وسیله ی دوست خود از دست بدهید و تا می توانید این فرآیند را تکرار کنید. این کار باعث می شود اکس پی هایی که از طریق گرفتن یک باشگاه یا دفاع از آن به دست می آید بین شما رد و بدل شده و هر دو مقدار قابل توجهی XP کسب کنید. قادر خواهید بود این کار را تا وقتیکه بازیکن دیگری به جمع شما اضافه نشده و ادعای رقابت نداشته باشد، تکرار کنید.

6. ذخیره ی دیتا و باتری با استفاده از نقشه ی آفلاین

همانطور که می دانید پوکمون گو یک بازی شدت اعتیادآور است و با این حال متاسفانه مقدار زیادی از دیتای اینترنت و همچنین شارژ باتری را مصرف می کند. به خصوص اینکه در خیابان ها به اینترنت وای فای دسترسی ندارید و مجبور به استفاده از اینترنت سیم کارت هستید. خوشبختانه مواردی وجود دارند که می توانند به بهینه سازی مصرف اینترنت و باتری اسمارت فون شما در هنگام بازی کمک کنند. رعایت این نکته ها توانایی شما را در بازی افزایش نخواهد داد بلکه باعث می شود بتوانید مدت طولانی تری به بازی پرداخته و در نتیجه پوکمون های بیشتری را کسب کرده و هر چه سریعتر به لول های بالاتر برسید.

اولین نکته ی پیشنهادی ما استفاده از نقشه ی آفلاین گوگل می باشد. از آنجایی که این بازی از API گوگل مپ استفاده می کند، قادر خواهید بود پیش از اجرای بازی، نقشه ی ناحیه ی موردنظر خود را دانلود کرده و در نتیجه از استفاده ی مداوم پوکمون گو از اینترنت و همچنین شارژ باتری جلوگیری کنید.

 برای دانلود نقشه ی آفلاین گوگل می توانید وارد اپلیکیشن Google Maps شده و بر روی علامت برگر که در نوار جستجوی بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید. سپس وارد قسمت Offline areas شده و بر روی علامت به اضافه (+) ضربه بزنید. بعد از آن می توانید محل کنونی خود را به لیست اضافه کرده و فایل نقشه ی آفلاین را دانلود نمایید. راهنمای تصویری این کار را می توانید از این آموزش مشاهده و مطالعه نمایید.

راه دیگری که وجود دارد این است که منطقه موردنظر خود را بر روی نقشه جستجو کرده و سپس در پایین صفحه بر روی نام آن ضربه بزنید. هم اکنون نوار اطلاعات منطقه ی موردنظر نمایش داده می شود و از همان قسمت می توانید به دانلود نسخه آفلاین نقشه ی آن محل بپردازید.

7.نکته های دیگر بهینه سازی مصرف باتری و اینترنت در هنگام بازی پوکمون گو

کارهای بسیار زیاد دیگری هم وجود دارد که می توانید جهت کاهش مصرف شارژ باتری و دیتای اینترنت انجام دهید. اول از همه مطمئن شوید که دستگاه شما بصورت خودکار در هنگام روشن بودن اتصال دیتا، اپلیکیشن ها را بروزرسانی نکند. بدین منظور اگر از آیفون استفاده می کنید گزینه ی Wi-Fi assist موجود در صفحه تنظیمات را خاموش کنید. کاربران اندروید نیز می توانند به صفحه تنظیمات رفته و گزینه ی Update Apps automatically only through Wi-Fi را انتخاب کنند.

شما همچنین می توانید مرورگرهایی که دارای قابلیت نگه داری دیتا (Data-Conserving) هستند را بر روی اسمارت فون خود دانلود و نصب نمایید. برای مثال مرورگر Opera Mini این اجازه را به شما می دهد که میزان دیتای استفاده شده توسط سایت ها را محدود نمایید. کاربران مرورگر کروم نیز می توانند بخش Chrome Data Saver را بررسی کنند.

 علاوه بر این، اپلیکیشن های بسیار زیادی هم هستند که بصورت پس زمینه اجرا می شوند و بدون اینکه شما خبر داشته باشید از دیتای اینترنت شما مصرف می کنند. برای متوقف کردن این برنامه ها در آی او اس می توانید به صفحه Settings و سپس بخش General رفته و گزینه ی Background App Refresh را خاموش کنید. اگر هم قصد ندارید این کار را برای همه برنامه ها انجام دهید می توانید در همان صفحه بصورت جداگانه اپلیکیشن ها را انتخاب کرده و متوقف کنید.

کاربران اندرویدی نیز بدین منظور می توانند به صفحه Settings و سپس Data Usage رفته و لیستی از اپلیکیشن های در حال استفاده از دیتا را مشاهده نمایند. پس از این می توانید بر روی برنامه هایی که قصد متوقف کردن اتصال دیتای آنها دارید ضربه زده و سپس گزینه ی Restrict app background data را فعال نمایید.

خُب، اینها نکاتی بودند که هر بازیکن پوکمون گو نیاز است از آنها مطلع باشد. اگر مطالب بالا را بصورت کامل مطالعه کرده باشید می توانید در بازی تا حد بسیار خوبی پیش بروید. البته نکات، ترفندها و استراتژی ها فراوان اند و هرچه سریعتر سعی می کنیم آنها را به شما عزیزان نیز معرفی کنیم. اگر شما نیز نکته و ترفندی دارید لطفاً آن را با ما و سایر کاربران ترفندها به اشتراک بگذارید.

برچسب ها:

مطالب مشابه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

نکات مهم قبل از ارسال نظر

  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید